דלת הזזה

רוב דלתות הפנים בבתים, בדירות ובבתי עסק בישראל הן מן הסוג המוכר הנע על צירים אבל בשנים האחרונות דלתות הזזה צוברות פופלאריות בזכות חידושים המאפשרים להינות מן היתרונות הרבים של דלתות מסוג זה. אם אתם עומדים לבחור דלתות לבית חדש או מחליפים דלתות קיימות במסגרת פרוייקט שיפוץ כדאי לכם לבדוק אפשרות של בחירה בדלתות הזזה דווקא.

בעבר היה היצע מוגבל של דלתות הזזה סטנדרטיות התלויות ממסילות, אוטמות אור ורעש באופן חלקי בלבד, אינן נעות בחופשיות, משמיעות מני קולות, דורשות תחזוקה ומפתחות תקלות. כיום לעומת זאת יש מבחר גדול של דלתות לבית הנפתחות בתנועה על גבי הקיר או כאלה הנכנסות לכיס ייעודי. חברת דלתות חמדיה למשל מציעה דלת הזזה במגוון עיצובים ובסטנדרט גבוה המבטיח בידוד מעולה (מרעש, אור ואפילו מים) ופעולה מושלמת לאורך שנים רבות ללא צורך בתחזוקה כלל.

היתרון המרכזי של דלת הזזה הוא חיסכון במקום. דלת רגילה נעה על צירים ומחייבת אותנו להשאיר לה די מקום להיפתח, דלת הזזה נעה על פני הקיר או אל תוך כיס ואין צורך לשמור על אזור חופשי ממכשולים כדי לאפשר לה להיפתח. יתרונות נוספים הן נגישות (אפשר ליצור בקלות פתח רחב המאפשר לעבור גם עם כסאות למשרד למשל), פעולה שקטה (כולל טריקה חרישית בזכות מנגנונים ומסילות חדישים), בידוד מעולה, מגוון עיצובים ואפילו מחיר משתלם.

דלת הזזה מודרנית, ובלבד שבוחרים בדגם איכותי של חברה מוכרת, היא פתרון שכדאי לשקול עבור דלתות פנים לבית כמו גם למשרד. לפניכם סקירה שתסייע לכם להבין את היתרונות שמציעות דלתות כאלה ולהחליט אם הן בחירה טובה גם עבורכם.

כאמור, כיום ניתן לבחור בין שלל דגמים של דלתות הזזה. באופן כללי ניתן לחלק דלתות כאלה לשני סוגים, אלה הנותרות גלויות תוך שהן נפתחות בתנועה על גבי הקיר ואלה שנעלמות בעת הפתיחה אל תוך כיס ייעודי המותקן בתוך הקיר. חשוב ליזכור שישנן חברות (דלתות חמדיה ביניהן) המציעות דלתות לבית גם במידות לא סטנדרטיות. מחברות כאלה אפשר להזמין דלת הזזה בדיוק בגודל המבטיח ניצול מיטבי של החלל.

כשבוחרים דלתות פנים לבית, למשרד או לבית עסק כדאי מאוד לבדוק אפשרות של בחירה בדלתות הזזה. אם חשוב לכם לנצל את המקום באופן אופטימאלי, להשיג מפתח רחב, להזמין דלתות במידות לא סטנדרטיות, להתקין דלתות שקטות, אמינות, מיוחדות, נאות ומרשימות, דלתות הזזה של חברה מובילה כגון דלתות חמדיה עשויות להיות הבחירה הטובה ביותר עבורכם.

חשוב לדעת שמחירה של דלת הזזה עשוי להיות גבוה יחסית (בגלל עלות המנגנונים והמסילות) לכן מומלץ להיוועץ עם נציגי מכירות, לקבל הצעות מחיר עבור דלתות פנים פשוטות ועבור דלתות הזזה ולערוך השוואה מסודרת שבסופה תדעו איזה סוג של דלתות לבית הוא המתאים ביותר עבורכם.