דלתות לבית

בין אם אנחנו מוכשרים בכך או בין אם לאו – כולנו מעצבים את הבית. עיצוב הבית, דרך האלמנטים שאנחנו בוחרים למקם בו, הוא זה המקנה לבית את האווירה, המראה, האסתטיקה, ואפילו האמירה שלו. מדלת כניסה ועד שטיחון האמבט – אוסף הבחירות שלנו, ישפיע על המראה, והתחושה, בשהייה במקום הכי בטוח בעולם עבורנו.

בתוך תהליך עיצוב הבית – אנחנו נדרשים לעיתים לבחור את מראה ועיצוב הדלתות. דלתות פנים לבית הן בעלות נוכחות – מדובר במשטחים רחבי ידיים הניצבים גלויים לעין. לכן, חשוב לבחור בקפידה דלתות לבית, לדעת מה אנו מצפים לקבל, לבדוק את מגוון הדגמים העונים לדרישות ולהגדיר תקציב שיקבע אילו מבין הדגמים שמוצאים חן בעינינו, באים בחשבון.

תפקידן של דלתות לבית

להבדיל מדלת הכניסה, או דלתות פורמייקה שצריכה להיות חסונה ולמנוע מעבר ללא מפתח מתאים (או קוד, כאשר מדובר בדלתות בעלות מנעול אלקטרוני), דלתות הפנים צריכות לספק פרטיות. דלת פנים טובה תהיה כזו שתיפתח ותיסגר בקלות ובשקט, תספק בידוד טוב לקול כמו גם לטמפרטורה וזרימת אוויר (כשממזגים חדר אחד למשל  בעוד חדר אחר נותר סגור ואין סיבה לקרר או לחמם גם אותו). דלת פנים סגורה צריכה לחצוץ היטב בין החלל מצידה האחד לזה מצידה האחר.מבחינת מראה, דלתות פנים לבית צריכות להתאים לעיצוב שאנחנו מעוניינים ליצור. משטח הדלת יכול להיות חלק או מחוספס, עם דוגמאות מטובעות עליו, בגוון מתאים, עם מנגנון פתיחה נוח, ידיות נאות ועוד

דלתות מעוצבות

שלל דגמים וטווח מחירים גדול

ככל שהדבר נוגע לדלתות לבית ההיצע בעבר היה מוגבל. רוב הדלתות היו עשויות עץ, משטח הדלת היה אחיד, מנגנוני הפתיחה סטנדרטיים ולמעשה הדבר היחיד כמעט שנותר לשיקול דעתנו היה הגוון והאם לכלול בדלת חלון זכוכית בגודל כזה או אחר. כיום המצב שונה בתכלית, יש היצע גדול של דלתות פנים מעוצבות, ביניהן דלתות הנפתחות פנימה או החוצה ודלתות הזזה. חברות מקומיות מובילות, דוגמת דלתות חמדיה, מייצרות דלתות איכותיות, ניתן גם להזמין דלתות לפי דרישות מיוחדות, יש דלתות הזזה אלגנטיות שגם חוסכות מקום (הדלת נעה לאורך הקיר או אל תוכו), יבואנים מציעים דלתות מתוצרת חוץ ועוד. טווח המחירים גם הוא גדול, ולפעמים קשה לדעת איזה סכום משתלם להשקיע.

בידקו מה התכונות החשובות לכם

כדי לבצע בחירה מוצלחת כדאי להתחיל בבדיקה, בינכם לבין עצמכם, של התכונות שאתם רוצים למצוא בדלתות שיותקנו בבית שלכם. כך למשל אם אנו נוטים להשאיר את דלתות החדרים פתוחות אולי פחות חשוב לנו שיהיה להם מנגנון משוכלל, אם ישנם חדרים שנעשה בהם שימוש מועט חשוב לבחור דלתות שיספקו בידוד תרמי טוב. פרטיות היא דבר חשוב מאוד עבור רבים מאיתנו אבל פחות עבור אחרים, בני נוער יהנו מדלתות שיאפשרו להם להשמיע מוסיקה בלי שהדבר יפריע לאחרים, שיקולים נוספים עשויים להיות צורך בעמידות גבוהה מפני רטיבות וקרינת שמש ועוד.

לאחר שאתם יודעים מה חשוב לכם למצוא בדלתות לבית עירכו סקר שוק, דברו עם מכרים שבחרו דלתות פנים לא מכבר, היוועצו עם בעלי מקצוע כגון נציגי מכירות בחברות מובילות. גם ככל שמדובר על מחיר דלתות פנים שהוא בעל חשיבות אבל כדאי לזכור שמדובר בהשקעה חד פעמית.

דלת פנים לבית מהווה חלק משמעותי בחלל הבית מבחינת העיצוב. יש חשיבות גדולה מאוד להתאים דלתות פנים לבית למראה הכללי של הקומה על מנת לקבל שילוב הרמוני בעל עיצוב ייחודי עם אופי. לכן חשוב מאוד לקפיד על דלת פנים מעוצבת לכל קומה בבית ושתהיה בעלת תפקיד חשוב בהתאם לשימוש החדר. חברת ח.גמליאל גאה להציג בפניכם דלתות פנים לבית במגוון רחב של דוגמאות וסגנונות מרהיבים. עמידות גבוהה, הגנה מפני לחות, איכות מהמעלה הראשונה, קלות ונוחות למשתמש-כל זאת ועוד מאפיינים את דלתות הפנים לבית של דלתות גמליאל, החברה הותיקה והמוכרת לדלתות פנים בישראל.